Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 
Монтаж на високоговорители в Трабс комби ? 
Автор Съобщение
Мисли си че знае всичко

Регистриран на: Петък, 14.03.2008 г. 16:38 ч.
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив
Мнение Монтаж на високоговорители в Трабс комби ?
Колеги, някой би ли споделил опита си в монтажа на високоговорители и окабеляване в Трабант комби? На пръв поглед нещата са елементарни, но на практика се пораждат много проблеми, особено ако човек очаква що годе качествен звук и не желае да се спъва в кабелите всеки път, когато влиза и излиза от колата - за тази цел коланите са повече от достатъчни :lol: :lol: :lol:
Дайте някакво успешно реализирано проектче.


Вторник, 18.03.2008 г. 11:25 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко

Регистриран на: Петък, 14.03.2008 г. 16:38 ч.
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив
Мнение 
Идеята е отзад в багажното да има събуфер и то с оптимални размери, така че все пак да остане място и за багаж. Тук проблеми не виждам. Има програми за изчисление. Проблемът е: струва ли си да се монтират говорители във вратите, като се има предвид лошото уплътнение - на мястото на "джоба" дори няма кора - само слой от някакъв полимерен материал. Също така не съм сигурен къде да се монтират задните говорители - на корите в багажния отсег или на корите между двете седалки. Проблемът е по-скоро акустичен и е свързан с оптималното разположение на говорителите с оглед чуваемостта им от една страна и обема, в който се разполагат, от друга страна. Затова ми се искаше някой, който го е правил, да сподели опита си. Иначе с внимание се отнасям към всяко едно споделено мнение. :D


Вторник, 18.03.2008 г. 12:23 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Съветвам те да направиш окабеляването както трябва - не както повечето слагат кабелите под мокета. Кабелите под таблото минават през вътрешността на предната колонка, след това минават през канала между дуропластовия таван и купето (там лесно може да се бръкне с ръка, отгоре е отворено) и слизат надолу към багажника през задната колонка. Незнам на комби каква му е кората, но на лимузината е толкова тънка, че не става за нищо. Вместо нея се слага дебело пдч с фурнир или тапицирано. Аз имам бас каса в багажника и значително намалих тракането отзад като залепих пеноизолация на задния капак и калници. Хубава музика определено си струва, защото ти отвлича вниманието от шумния мотор и като цяло пътуването ти е по-приятно. Аз мисля отпред във вратите среди, които са затворени - не работят в обем. Така магнита може хубаво да се изолира от влагата с наилон или нещо от сорта. А ето го моя проект: 30л бас 8" в багажника с усилвател на гърба, 2 13см говорители на задната кора (от дебело пдч с фурнир), 2 пищялки от двете страни на таблото и както казах за в бъдеще - ако намеря 2 хубави среди на предните кори.


Вторник, 18.03.2008 г. 12:40 ч.
Профил
Скрита лимонка
Аватар

Регистриран на: Събота, 09.02.2008 г. 10:26 ч.
Мнения: 334
Местоположение: София
Automobile: 601L88,601K89,601K90
Мнение 
Trabant и Acoustic-а са (ПОЧТИ) две несъвместими неща :lol: ...

Относно окабеляването...Васко (theultimate) ти го е описал правилно пускаш кабелите за задната линия по предните колонки, улея горе на тавана и по задните колонки... и направо "влизаш" в задните калници... и за да има по голям ефект заменяш стандартните кори от багажника със 8мм ПДЧ в което изрязваш отворите за колоните,за предпочитане е и да демптнеш калниците :wink: също така и да направиш разделение на калника(горе на снадката) за да ползват говорителите по малък обем...ако ти се заиграва можеш да ползваш предната част(лицевата) за основа и да си направиш кутия с обем за всеки говорител(но мястото(дълбочината) е малко и трябва да "разлееш" обема на кутията в калника)...

За предната линия пак бих ти препоръчал да смениш шперплат-а с ПДЧ колоните се слагат в отвора в долния вътрешен ъгъл на вратата(ако се наложи и с подложки(рингове(дистанциращи фланци) окабеляването става чрез пробиване на дупки в калника и вратата и снадка от по дебела гофра(гофриран маркуч-служещ за мека връзка)

Ако има нещо друго или нещо неясно питай :wink:


Вторник, 18.03.2008 г. 20:28 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко

Регистриран на: Петък, 14.03.2008 г. 16:38 ч.
Мнения: 219
Местоположение: Пловдив
Мнение 
Благодаря на всички за съветите. Дадохте ми много ценни идеи, особено за окабеляването! 10X! :lol:


Сряда, 19.03.2008 г. 12:43 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение 
Моята бас каса е правоъгълна и на гърба й (от към седалката) съм вързал усилвателя с рапидки. Двете заедно не излизат през отвора на багажника, само поотделно. Това допълнително повишава сигурността. Преди да правиш каквото и да се свързано с музика (освен веф с 2 говорителчета) си монтирай аларма и провери състоянието на акумулатора и алтернатора - все пак музиката е сериозен консуматор и ако алтернатора не ти е в ред ще буташ яко.
Също така по интериора стегни всичко хубаво, защото като удари бас, де що има хлабаво ще вибрира и ще трака яко, така че да ти развали кефа от музиката.


Четвъртък, 20.03.2008 г. 12:37 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 6 мнения ] 


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 8 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов