Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Дистанционни втулки ? 
Автор Съобщение
Вече прави дребни ремонти

Регистриран на: Вторник, 12.02.2008 г. 11:42 ч.
Мнения: 159
Местоположение: София
Мнение 
След един милион задавания на един и същи въпрос, май е дошло времето да се направи публикация на тема - "Аз тунирам трабант и не знам, с какво се захващам !".
В темата предлагам да бъде описано какво се прави, най-на пред, как се прави, колко струва, какъв е реда на нещата (кое подобрение, след кое се прави) и т. н.


Понеделник, 27.10.2008 г. 17:40 ч.
Профил
Мисли си че знае всичко
Аватар

Регистриран на: Понеделник, 11.02.2008 г. 19:06 ч.
Мнения: 255
Местоположение: Средец
Мнение 
да идеална тема пускайте :lol:

_________________
Дърпаше ръчни с трабаня


Понеделник, 27.10.2008 г. 17:55 ч.
Профил
Ентусиаст
Аватар

Регистриран на: Вторник, 26.02.2008 г. 20:29 ч.
Мнения: 550
Местоположение: Пазарджик
Skype: j_totkow
Automobile: много ясно - трабант
Мнение Re: Дистанционни втулки ?
Колеги не мога да намеря по железарийте такива болтове за дистанционните втулки(говорим за размери 12х100)
1.Наводнили са магазините с некви с якост 5 (все ми казват да не гледам това защото болтовете били "супер яки") :)
2.Купих 2 броя и започнах да ги слагам, но се оказа че резбата на трабантовите малко се разминава с тая дето е на новите (старите са с малко по-ситна резба спрямо новите,не искам да прецакам нещо като почвам да ги навивам, понеже са по-меки, като навивах един за проба му се прецака резбата)
От къде се сдобихте вие (тея дни отивам в последните магазини, сигурен съм че може да изпускам някой и ако не намеря и там ...... ако има някой възможност да вземе, но това ще се разберем допълнително)

_________________
http://totkow.blogspot.com/


Понеделник, 08.06.2009 г. 11:38 ч.
Профил
Знае всичко за двутактовите
Аватар

Регистриран на: Вторник, 05.02.2008 г. 23:26 ч.
Мнения: 2554
Местоположение: София
Skype: vasil166
Automobile: Trabant
Мнение Re: Дистанционни втулки ?
Не разбирам много от метали, ама тия нормалните с якост 5 и нещо главите им стават на нищо докато ги стегнеш както трябва за окачване. Леко да ръждясат и по-вероятно е да се свалят с гарги. Тия с якост 8 или 11 и да ги биеш с чук не мърдат...

_________________
МВ-7. Парапети, сенници, щори, слънчеви бойлери


Понеделник, 08.06.2009 г. 18:40 ч.
Профил
Научи се да сменя скоростите

Регистриран на: Понеделник, 12.05.2008 г. 16:52 ч.
Мнения: 74
Местоположение: София
Automobile: ТТ 601
Мнение Re: Дистанционни втулки ?
така, да се опитам да обобщя. Особено след като и аз вече си имам втулки :)
Необходими мат'ряли :)
1. Втулки 2 броя от Миленски примерно
2. Болтове 2 броя 12х100 със стъпка 1.5 и резба отгоре до долу. Якост 10.9 Обикновенно всики добре зареден магазин за крепежни елементи трбва да има (не железария)
3. Болт М8х60 и 4 гайки М10
4. Стойки 2 броя за дигане на траба
5. Динамометричен ключ
Дигаме траба, развиваме тройника за спирачките, развиваме 2та болта на носачите (те са яко завити, дълго рамо и чук и лула или гедоре 18), намазваме с грес втуките където ще се опират в гумените тампони.
подлагаме втулките и навиваме новите болтове. Стагаме с 108-110 нютона, с болта М8 подлагаме 4 гайки и затягамеспирачния разклонител.
Това е всичко. Ако е направено с подходящи материяли и затегнато няма причини да се безпокоите, или да ви се повиши стабилността :)
ето и един преведен линк от една статия
http://translate.google.com/translate?prev=hp&hl=en&js=y&u=http%3A%2F%2Fwww.trabantsraz.cz%2Fcze%2Ftuningshop%2Fpodnapravy%2Fpodnapravy.htm&sl=auto&tl=bg&history_state0=


Неделя, 13.09.2009 г. 13:37 ч.
Профил
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 35 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3


Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 1 госта


Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения
Вие не можете да прикачвате файл

Търсене:
Иди на:  
cron
Цени на горивата от www.lukoil.bg:

Powered by phpBB © phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forum/DivisionCore.
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов